Reklama
Reklama

Plac Wolności: pojawia się nowe torowisko

W tempie błyskawicy posuwają się do przodu prace przy modernizacji torowiska na ulicach Plac Wolności i 27 Grudnia. Nowy tory pojawiły się już na sporym fragmencie Placu Wolności i zakręcie z Al. Marcinkowskiego.

Tydzień temu pisaliśmy, że na Placu Wolności i 27 Grudnia pojawiły się nowe, betonowe podkłady, które czekają na ułożenie na specjalnie przygotowanym terenie. Większość z nich już trafiła na docelowe miejsce, a w ciągu ulicy Plac Wolności ułożono już na nich tory.

Nowe torowisko pojawiło się już także na zakręcie z al. Marcinkowskiego w Plac Wolności. Zaawansowane prace trwają też na torowisku w ciągu ulicy 27 Grudnia. Obecnie układane są tutaj betonowe podkłady, na których w najbliższych dniach pojawią się nowe tory.

Przypomnijmy, że modernizacja torowiska na długości około 500 metrów potrwa do 15 maja i będzie kosztować 1,7 miliona złotych. Dzięki wykonanym pracom pasażerowie nie tylko będą mogli jeździć po bezpiecznych torach, ale też zyskają dostęp do odnowionego przystanku tramwajowego przy Arkadii. Zanim jednak to nastąpi pasażerowie muszą się zmagać ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro