Reklama

Dzień dla dziewczyn na Politechnice Poznańskiej

26 kwietnia odbędzie się kolejna edycja akcji "Dziewczyny na politechniki", której celem jest zachęcenie Pań do studiowania na uczelniach technicznych. Politechnika Poznańska przygotowała z tej okazji wiele atrakcji.

Impreza, która rozpocznie się jutro to już właściwie cykliczna akcja, a w tym roku odbędzie się jej piąta edycja - Akcja ma na celu propagowanie technicznych uczelni wśród pań. W jej ramach organizowane są kampanie medialne i promocyjne skierowane do dziewczyn, które planują rozpocząć studia na technicznej uczelni - informują organizatorzy.

Studentki to dziś jedynie 27% osób, które studiują na Politechnice Poznańskiej. Organizatorzy liczą, że akcja przyciągnie nowe kobiety zainteresowane studiowaniem na politechnice. W tym celu przygotowali program, który ma przybliżyć oficjalną jak i mniej oficjalną stronę politechniki. Zaplanowano między innymi spacer po laboratoriach, konsultacje dotyczące kierunków kształcenia, a także życia studenckiego po godzinach.

- Zaproście córki, siostry i koleżanki na Dzień dla Dziewczyn do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej - mówi Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Centrum Wykładowym przy ulicy Piotrowo 2. Szczegółowy program jest dostępny na stronie Politechniki Poznańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro