Reklama
Reklama

Kontenerowe miasteczko rośnie nad Wartą

Tegoroczna edycja KontenerART rozpoczyna się wyjątkowo wcześnie, bo już 1 maja. Nad Wartą pojawiły się już pierwsze kontenery, a organizatorzy zapraszają na imprezy zaplanowane w trakcie długiego weekendu majowego.

Tegoroczna impreza to blisko tysiąc spotkań i trzydzieści koncertów. W tym roku KontenerART połączony będzie z plażą miejską, która powstanie nad Wartą, a łącznie do dyspozycji organizatora będzie blisko 1000 metrów kwadratowych przestrzeni.

Nad Wartą pojawiły się już kontenery, aktualnie trwają prace przy ich montażu oraz adaptacji przestrzeni do potrzeb kontenerowego miasteczka. Jednocześnie organizatorzy zachęcają Poznaniaków do odwiedzenia KontenerART już w trakcie majowego weekendu - Długi majowy weekend w tym roku trwa tydzień... Dla tych, którzy nie wyjeżdżają z Poznania i dla tych, którzy do niego na ten czas przyjadą mamy mnóstwo ciekawych propozycji: koncerty, warsztaty, imprezy. Dla dorosłych i dla dzieci! - mówi Agnieszka Łomnicka, reprezentująca KontenerART.

Wielka impreza otwarcia odbędzie się 1 maja, a uświetnią ją tacy artyści jak pochodzący z USA Robust&Batsauce/Lady Daisey, a także polskie jZAMOJSKI, Ailo + Invent i Żwirek. Początek imprezy o godzinie 18:00. 2 maja o godzinie 20:30 rozpocznie się koncert legendy trójmiejskiej sceny alternatywnej czyli zespołu Apteka. 3 maja o tej samej godzinie zagra poznański zespół New Value, a 4 maja o godzinie 13:00 rozpoczną się interdyscyplinarne warsztaty Podotykaj Sobie Dźwięk. Organizatorzy zapraszają wszystkich Poznaniaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro