Reklama
Reklama

Palacza: będzie nowe osiedle mieszkaniowe

Jeszcze w tym roku na poznańskim Grunwaldzie rozpocznie się budowa nowego osiedla mieszkaniowego - Hevelia. Na powierzchni 12,5 tysiąca metrów kwadratowych znajdą się 174 mieszkania i blisko 300 miejsc parkingowych.

Osiedle powstanie przy skrzyżowaniu ulic Palacza i Heweliusza. Inwestorem jest warszawski deweloper Unidevelopment, który przy pierwszym poznańskim projekcie współpracuje z lokalną firmą - Monday Development.

Osiedle będzie się składać z sześciu 4-piętrowych budynków ze 174 mieszkaniami o powierzchni od 24 do 93 metrów kwadratowych. Większość z nich to lokale 2- i 3-pokojowe. Wszystkie zostaną wyposażone w balkony. Cena za metr rozpoczyna się od 6300 złotych. Dodatkowo, przy budynkach powstanie w sumie blisko 300 miejsc parkingowych.

W dwóch z sześciu budynków, na parterze, znajdą się lokale użytkowe. Bryły i fasady obiektów mają nawiązywać do architektury modernistycznej. We wszystkich budynkach znajdą się windy, a dostęp do dziedzińca ma być zapewniony tylko mieszkańcom. Nie zabraknie tu placu zabaw dla najmłodszych.

Jako atuty lokalizacji inwestycji wymienia się bliskość zieleni, a także dostęp do infrastruktury komunikacyjnej Grunwaldu. Planowany czas zakończenia budowy to czwarty kwartał 2013 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro