Reklama
Reklama

Nie będzie Strefy Małego Kibica

O planach stworzenia Strefy Małego Kibica informowaliśmy w lutym tego roku. Niestety nie udało znaleźć się inwestorów, którzy zdecydowaliby się sfinansować ten projekt.

Organizację dziecięcej strefy kibica wzięły na siebie agencje Flow Events i Golden Lion Sport Management. Planowano, że strefa będzie zlokalizowana w Parku Sołackim lub Parku Wodziczki - Wstęp do Strefy był w założeniach bezpłatny, a do dyspozycji jej odwiedzających chcieliśmy oddać boiska do piłki nożnej ulicznej, atrakcje dmuchane, mini przedszkole oraz scenę, na której swoje umiejętności artystyczne mogłyby prezentować dzieci z poznańskich domów kultury - informuje Jędrzej Popielarz, właściciel Flow Events. Pomysł został zaakceptowany przez Radę Osiedla Sołacz, pozytywnie na jego temat wypowiadali się włodarze miasta, ale jednocześnie zastrzegali, że miasto nie pomoże finansowo organizatorom.

Prace nad organizacją imprezy trwały, ostatecznie zatwierdzono lokalizację w Parku Wodziczki. Niestety organizatorom nie udało się zgromadzić niezbędnego budżetu, który pozwoliłby na zorganizowanie tej imprezy - Oszacowaliśmy koszt powstania Strefy na 500.000 zł. Nie zakładaliśmy naszego zysku, ponieważ najważniejsze dla nas są względy promocyjne i możliwość zareklamowania się przy tak ciekawym przedsięwzięciu. Niestety, pomimo dziesiątek odbytych spotkań, nie udało nam się zdobyć odpowiedniej ilości pieniędzy, by zrealizować projekt, nawet w nieco okrojonej formie - kończy Jędrzej Popielarz. W związku z tym Strefa Małego Kibica nie powstanie w żadnej formie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro