Reklama

Gimnazjaliści zaczynają egzaminy

We wtorek w całym kraju rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne, czyli tzw. "mała matura". W tym roku przybierają zupełnie nową formę. Zamiast do trzech, gimnazjaliści będą musieli podejść nawet do sześciu egzaminów.

Blisko 40 tysięcy uczniów z Wielkopolski punktualnie o godzinie 9.00 przystąpiło do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego. Gimnazjaliści we wtorek mierzą się z testami z języka polskiego, a po 45-minutowej przerwie z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Kolejny dzień to zmagania z częścią matematyczno-przyrodniczą. Ta również została podzielona na dwa arkusze - z matematyki oraz z przedmiotów przyrodniczych. Pomiędzy nimi uczniów także czeka przerwa.

Ostatni dzień egzaminów to zmagania z językiem obcym nowożytnym. Na poziomie podstawowym napiszą go wszyscy. Jeśli uczeń kontynuował w gimnazjum naukę języka ze szkoły podstawowej będzie też zdawać egzamin rozszerzony z języka.

Oznacza to, że niektórzy gimnazjaliści w trzy dni podejdą do sześciu egzaminów. Od ich wyników zależy, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro