Reklama
Reklama

Skradziono pierwszy rower miejski

Wstyd - tak jednym słowem można określić kradzież roweru z Systemu Poznańskich Rowerów Miejskich. To pierwszy taki przypadek w historii firmy Nextbike Polska. - Przykre i szokujące - tłumaczy Nextbike.

W niedzielę w godzinach wieczornych nasz czytelnik zaalarmował nas o ciekawym znalezisku w okolicach poznańskiej Rusałki. - Koło przejazdu kolejowego Bużańska/Żarnowiecka leżą dwie tablice Poznańskiego Roweru Miejskiego te, które umieszczone są na rowerach - pisze mjandy. - Czyżby ktoś "pożyczył" sobie rower na dłużej - dodaje.

Choć początkowo Nextbike Polska nie chciał uwierzyć, że ktoś mógł ukraść rower, po sprawdzeniu informacji w serwisie rowerów czarny scenariusz się sprawdził. - Mamy pierwszy przypadek kradzieży roweru miejskiego w Poznaniu, a równocześnie w naszej historii - tłumaczy Łukasz Wasiuta reprezentujący Nextbike Polska.

Dotychczas tylko raz zdarzyło się, we Wrocławiu, że strażacy rower miejski wyciągali z... Odry. Ale nie była to typowa kradzież.

- Rower po raz ostatni wypożyczono około godziny 19.35 na moście Teatralnym. Osoba, która wypożyczyła jednoślad twierdzi, że go oddała, ale w naszym systemie rower się nie pojawił. Zgodnie z regulaminem osoba ta będzie musiała złożyć stosowne wyjaśnienia - wyjaśnia Wasiuta.

Sprawa kradzieży została już zgłoszona odpowiednim służbom. - To dla nas bardzo przykra wiadomość. Pierwszy tydzień funkcjonowania roweru miejskiego w Poznaniu i pierwsza kradzież. Nie było przypadków kradzieży. Zdarzają się akty wandalizmu - ktoś oderwie koszyk lub dzwonek, ale nikt nie ukradł całego roweru. Nasze jednoślady są bardzo charakterystyczne - nawet jeśli ktoś oderwie tabliczki z napisami Nextbike, czy wymieni siodełko i tak widać, że to właśnie rower miejski.

Apelujemy do poznaniaków, którzy widzieli rower lub zobaczą go na ulicach, by sprawę zgłaszali do Nextbike Polska lub na policję. - Numer roweru to 61561. Prosimy o pomoc w odnalezieniu sprzętu. To pierwszy taki przypadek w historii Nextbike Polska - kończy Wasiuta.

Przypomnijmy, że System Poznańskich Rowerów Miejskich uruchomiono 15 kwietnia. W pełni zaczął działać dopiero we wtorek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro