Reklama
Reklama

Wilk przybliżył Lecha do pucharów

Wypożyczony z Lecha Poznań do Lechii Gdańsk Jakub Wilk w niedzielnym meczu ze Śląskiem Wrocław zdobył bramkę, która przybliża Kolejorza do europejskich pucharów.

Związany z Lechem Poznań od 2003 roku Jakub Wilk w styczniu został wypożyczony do Lechii Gdańsk do końca sezonu z opcją pierwokupu. Zawodnik nie krył wtedy, że trudno jest mu zaakceptować decyzję zarządu, ale uznał, że jeśli ma się rozwijać musi spędzić rundę wiosenną na Pomorzu.

W niedzielę w 27. kolejce ekstraklasy Lechia Gdańsk z Jakubem Wilkiem w składzie przegrywała na swoim stadionie do 83. minuty ze Śląskiem Wrocław 0:1. Wtedy Łukasz Surma dośrodkował w pole karne gości, a najwyżej do piłki wyskoczył Wilk i precyzyjnym uderzeniem głową zapewnił swojemu tymczasowemu zespołowi remis.

Podział punktów w tym spotkaniu jednocześnie przybliża Lechię Gdańsk do utrzymania się w ekstraklasie, a Lecha Poznań do występów w europejskich pucharach. Podopieczni Mariusza Rumaka tracą już do trzeciego w tabeli Śląska Wrocław tylko dwa punkty, do drugiego Ruchu Chorzów trzy punkty, a do lidera Legii Warszawa cztery punkty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro