Druga porażka siatkarek w Białymstoku

O ile w sobotnim spotkaniu losy każdego seta ważyły się do końca, to w niedzielnym meczu zdecydowanie zwyciężył AZS Białystok.

O ile w sobotę kilka razy sensacja wisiała w powietrzu to w niedzielę siatkarki z Murowanej Gośliny zaciętą walkę stoczyły jedynie w pierwszym secie - wygranym jednak przez AZS Białystok 25:23. W pozostałych dwóch odsłonach meczu zdecydowanie przeważał zespół z Plus Ligi.

Przed siatkarkami z Murowanej Gośliny jeszcze szansa na odwrócenie niekorzystnego wyniku spotkań barażowych. Pierwszy mecz już w sobotę, 28 kwietnia o godz. 17 w hali przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie. Jeśli podopieczne Iriny Archangielskiej wygrają, w niedzielę kolejny. W przypadku wygranej i w tym spotkaniu o awansie do Plus Ligi kobiet zadecyduje pojedynek w Białymstoku.

AZS Białystok - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:0 (25:23, 25:13, 25:19)

AZS: Muhlsteinova, Kuczyńska, Kruk, Sieradzan, Jack, Thompson, Durajczyk (l), oraz Szeszko, Cabajewska i Kowalenko

KS Piecobiogaz: Fedorów, Dutkiewicz-Raś, Skiba, Malinowska, Strządała, Archangielskaja, Śliwa (l) oraz Hatala, Buławczyk i Wyrwa