Reklama
Reklama

Wystawa World Press Photo 2012 od czwartku

fot. archiwum

Od czwartku w Centrum Kultury Zamek będzie można oglądać wystawę "World Press Photo 2012", która odbywa się pod patronatem epoznan.pl.

"World Press Photo" to najważniejszy konkurs branżowy fotografów z całego świata pracujących dla prasy. W 55. edycji konkursu tytuł "zdjęcia roku" przypadł pracy hiszpańskiego fotografa Samuela Arandy. Zwycięskie zdjęcie przedstawia kobietę trzymającą w ramionach krewnego rannego podczas antyprezydenckich zamieszek w Jemenie (znajduje się na plakacie wystawy). Oprócz zdjęć z najważniejszych wydarzeń minionego roku zobaczymy najlepsze prace m.in. dokumentujące przyrodę, sport, podnoszące tematy związane z życiem codziennym, czy rozrywką.

Wśród finalistów są zdjęcia Polaków. Drugie miejsce w kategorii "ludzie w wiadomościach" zajął Tomasz Lazar za zdjęcie dokumentujące aresztowanie protestujących w nowojorskim Harlemie. Trzecie miejsce w kategorii "reportaży sportowych" zajął cykl Tomasza Gudzowatego poświęcony Lucha libre - meksykańskiej odmianie wrestlingu, przewyższającego w tym kraju popularnością nawet rozgrywki piłkarskie.

Wystawa czynna będzie w salach 102-104 w Centrum Kultury Zamek przy ul. Św. Marcin 80/82 do 19 maja 2012 roku codziennie w godz. 11-19, a w czwartki do godz. 22.00. Natomiast 30 kwietnia i 19 maja wystawa będzie otwarta do godz. 24.00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro