Siatkarkom zabrakło trochę szczęścia

AZS Białystok, drużyna z PlusLigi Kobiet, była w sobotę w zasięgu siatkarek z Murowanej Gośliny w pierwszym meczu barażowym.

Pierwszy set przegrany do 29, drugi do 24, trzeci wygrany przez Piecobiogaz. Te wyniki pokazują wyraźnie, że do wygranej z faworyzowanymi zawodniczkami gospodarzy nie brakowało wiele. Niestety zabrakło szczęścia i pierwszy mecz barażowy o awans do najwyższej klasy rozgrywek zakończył się porażką podopiecznych Iriny Archangielskiej. Zdecydowana przewaga AZS Białystok była widoczna dopiero w czwartej, jak się okazało decydującej odsłonie spotkania.

Zawodniczki obu drużyn popełniały sporo błędów, jednak w końcowych minutach pierwszego i drugiego seta więcej opanowania wykazywały siatkarki gospodarzy, broniąc piłki setowe i ostatecznie wygrywając.

AZS Białystok - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1 (31:29, 26:24, 21:25, 25:15)

Stan rywalizacji 1:0

KS PIECOBIOGAZ Murowana Goślina: M. Fedorów, P. Dutkiewicz - Raś, A. Skiba, A. Malinowska, B. Strządała (k), I. Archangielskaja, I. Śliwa oraz G. Buławczyk, P. Wyrwa i K. Hatala.

AZS Białystok: Muhlsteinova, Kuczyńska, Kruk, Sieradzan, Jack, Thompson, Durajczyk, oraz Szeszko, Cabajewska, Kowalienko.