Reklama
Reklama

KontenerArt: konflikt z mieszkańcami zażegnany

Mieszkańcy Chwaliszewa protestowali przeciwko hałaśliwym, nocnym imprezom organizowanym przez KontenerArt. W piątek spotkali się z organizatorami i osiągnęli kompromis. W tym roku kontenery nad Wartą będą - jednak będzie znacznie ciszej.

Spotkanie mieszkańców Chwaliszewa i przedstawicieli KontenerArt. odbyło się w Urzędzie Miasta. Mieszkańcy Chwaliszewa podkreślali, że miasto nigdy nie konsultowało z nimi planów ustawienia mobilnego centrum kultury. Narzekali na trudny do zniesienia hałas, który wiąże się z działalnością tej instytucji. Mieszkańcy Chwaliszewa złożyli nawet w Urzędzie Miasta specjalny list protestacyjny.

W piątek konflikt udało się zażegnać. Organizatorzy KontenerArt zapowiedzieli, że w tym roku ograniczą liczbę imprez plenerowych, a większość koncertów po godzinie 22 będzie odbywać się w wyciszonym wnętrzu kontenerów. Imprezy, które będą sporadycznie miały charakter festiwalowy, będą odbywać się po godzinie 22 w zamkniętej przestrzeni, która będzie specjalnie do tego przygotowana - zapewnia Zbigniew Łowżył, pomysłodawca KontenerArt.

Jak podkreślają mieszkańcy Chwaliszewa sama inicjatywa tchnęła życie w okolicę. Trzeba było tylko zmienić program mobilnego centrum kultury. W tym roku nad Wartą będzie zdecydowanie więcej warsztatów dla dzieci i seniorów, a mniej koncertów. Zdecydowanie stawiamy na edukację kulturalną i artystyczną, bo to buduje przyszłość naszego społeczeństwa - komentuje Ewa Łowżył, pomysłodawczyni KontenerArt.

Cykl imprez nad Wartą rozpocznie się 1maja i potrwa do końca lata.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro