Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Fort Va: kolejny obiekt do zwiedzania!

KaT
piątek, 20.04.2012 r.
godz. 08.32

Po forcie III w Nowym Zoo, który w poprzednim sezonie odwiedziło kilka tysięcy turystów, kolejne poznańskie obiekty otwierają drzwi dla zwiedzających. Już od 28 kwietnia będzie można odbyć wycieczkę po forcie Va na Piątkowie.

Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji Kernwerk już od pięciu lat prowadzi prace na terenie fortu Va. Robi to w oparciu o własne środki oraz zaangażowanie członków. - Bez żadnego wsparcia czy zainteresowania miasta - tłumaczy Krzysztof Kłoskowski.

28 kwietnia poznaniacy będą mogli oficjalnie zacząć podziwiać efekty prac wykonanych w obiekcie. Ruszą bowiem wycieczki z przewodnikiem po forcie. - Obiekt ma powierzchnię ponad 30 tys metrów kwadratowych, dlatego też oprowadzanie grupy, wraz z przewodnikiem ubranym w historyczny mundur, trwać będzie około godziny - mówi.

Obiekt będzie można zwiedzać w soboty i niedzielę, a także w święta. Wycieczki będą się rozpoczynać o 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 i 16.00. - Grupy zorganizowane, po uprzednim kontakcie telefonicznym, będą mogły zwiedzić fort też w innych terminach, innych dniach.

A to nie koniec możliwości. - Na terenie obiektu już teraz możliwe będzie organizowanie imprez integracyjnych czy okolicznościowych, gier ASG, ogniska z kiełbaskami, nocne zwiedzanie z pochodniami. Docelowo będziemy zwiększać ofertę o kolejne atrakcje, chcąc oddolnie poprowadzić proces rewitalizacji terenów fortecznych.

Koszt zwiedzania obiektu to kilka złotych (6 zł bilet ulgowy oraz 8 zł normalny). Fort Va znajduje się w okolicach ulicy Lechickiej.

Reklama