Reklama
Reklama

Fort Va: kolejny obiekt do zwiedzania!

Po forcie III w Nowym Zoo, który w poprzednim sezonie odwiedziło kilka tysięcy turystów, kolejne poznańskie obiekty otwierają drzwi dla zwiedzających. Już od 28 kwietnia będzie można odbyć wycieczkę po forcie Va na Piątkowie.

Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji Kernwerk już od pięciu lat prowadzi prace na terenie fortu Va. Robi to w oparciu o własne środki oraz zaangażowanie członków. - Bez żadnego wsparcia czy zainteresowania miasta - tłumaczy Krzysztof Kłoskowski.

28 kwietnia poznaniacy będą mogli oficjalnie zacząć podziwiać efekty prac wykonanych w obiekcie. Ruszą bowiem wycieczki z przewodnikiem po forcie. - Obiekt ma powierzchnię ponad 30 tys metrów kwadratowych, dlatego też oprowadzanie grupy, wraz z przewodnikiem ubranym w historyczny mundur, trwać będzie około godziny - mówi.

Obiekt będzie można zwiedzać w soboty i niedzielę, a także w święta. Wycieczki będą się rozpoczynać o 10.00, 11.30, 13.00, 14.30 i 16.00. - Grupy zorganizowane, po uprzednim kontakcie telefonicznym, będą mogły zwiedzić fort też w innych terminach, innych dniach.

A to nie koniec możliwości. - Na terenie obiektu już teraz możliwe będzie organizowanie imprez integracyjnych czy okolicznościowych, gier ASG, ogniska z kiełbaskami, nocne zwiedzanie z pochodniami. Docelowo będziemy zwiększać ofertę o kolejne atrakcje, chcąc oddolnie poprowadzić proces rewitalizacji terenów fortecznych.

Koszt zwiedzania obiektu to kilka złotych (6 zł bilet ulgowy oraz 8 zł normalny). Fort Va znajduje się w okolicach ulicy Lechickiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro