Reklama
Reklama

Aneta Konieczna w Warcie Poznań

Kajakarka Aneta Konieczna podczas czwartkowej konferencji prasowej oficjalnie potwierdziła, że przeszła z Posnanii do Warty Poznań.

- Aneta brała już udział w czterech Igrzyskach Olimpijskich, co świadczy o jej równej i wysokiej formie na przestrzeni lat. Siedzę obok kobiety, która wywalczyła trzy medale olimpijskie, 17 medali Mistrzostw Świata i 15 z Mistrzostw Europy. To coś niesamowitego i uważam że każdy sportowiec powinien brać przykład z jej profesjonalizmu i ciężkiej pracy. Choć wcześniej się nie znałyśmy, mamy przynajmniej jedną wspólną cechę - uwielbiamy sukcesy. Chcę pomóc Anecie w ich osiągnięciu, dlatego Family House zdecydowało się objąć ją swoim mecenatem. Nasza Spółka pokryje kontrakt naszej olimpijki z Wartą i dołoży wszelkich starań, aby zapewnić Anecie doskonałe przygotowania do Igrzysk w Londynie. Jestem przekonana, że Aneta przyniesie chlubę Warcie Poznań - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej Izabella Łukomska-Pyżalska.

Kajakarka z przystanią Warty Poznań związana była już od kilku lat, ale reprezentowała barwy Posnanii. Ostateczną decyzję o zmianie klubu przyspieszył fakt, że Posnania nie mogła zapewnić Koniecznej odpowiednich warunków i wsparcia finansowego.

- Zawsze marzyłem, aby w sekcji kajakarskiej naszego klubu trenował ktoś bardziej utytułowany, niż ja. Jestem pewien, że stać ją na sukces w Londynie i pragnę wyrazić swoją wdzięczność wobec pani prezes, za jej mecenat, którym objęła nową zawodniczkę Warty - mówił prezes Warty Poznań Marek Łbik, który jest jednym z najlepszych zawodników w historii kajakarstwa w Polsce.

Aneta Konieczna w rozmowach z dziennikarzami podkreślała, że chce wywalczyć w Londynie czwarty medal i możliwe, że karierę zakończy właśnie w barwach Warty Poznań.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro