Reklama

Poznań: do września będą trzy lądowiska

Do Euro 2012 w Poznaniu będą działać dwa, a od września trzy przyszpitalne lądowiska dla helikopterów. W czwartek uroczyście oddano do użytku lądowisko przy ulicy Szwajcarskiej, za tydzień podobna uroczystość odbędzie się przy ulicy Lutyckiej.

Lądowisko w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej powstało jeszcze w ubiegłym roku, ale przez wiele miesięcy na jego użytkowanie nie zgadzał się Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pierwszy śmigłowiec wylądował przy Szwajcarskiej ponad dwa miesiące temu. Każda uwaga, która do nas docierała kończyła się tym, że myśmy zaraz wysyłali przedstawiciela, który to poprawiał. Natomiast w dokumentacji nie było znaczących błędów - mówi Katarzyna Jankowska, z-ca dyr. szpitala przy Szwajcarskiej ds. inwestycji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Swoje własne lądowisko zbudował Szpital Wojewódzki przy ulicy Lutyckiej. Lądowisko dla śmigłowców jest gotowe. Zostało już odebrane i zaakceptowane, jeśli chodzi o akredytację Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wymagany jest jeszcze podpis właściciela terenu - mówi dr Jacek Łukomski, dyr. szpitala wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej. Tę ostatnią formalność szpital chce dopełnić w przyszły czwartek.

Z kolei szpital Hipolita Cegielskiego w końcu znalazł teren pod lądowisko. Budowa ma się skończyć pod koniec tego lata. W sierpniu, a jeśli się uda to wcześniej. Wszystko zależy od tego jak szybko zostaną wydane pozwolenia - tłumaczy Lesław Lenartowicz, dyr. Centrum Medycznego HCP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
11.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro