Reklama
Reklama

Festiwal Kultury Komiksowej w Poznaniu

W piątek rozpocznie się 3. Międzynarodowy Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura, a Poznań na trzy dni stanie się polską stolicą komiksu.

Ligatura 2012 rozpocznie się 19 kwietnia i potrwa do niedzieli 22 kwietnia. Według organizatorów jest to festiwal wyjątkowy w skali Polski, ale także środkowej Europy. Celem festiwalu jest ukazanie nowości ze świata komiksu, ale przede wszystkim różnorodności tego medium.

W trakcie festiwalu odbędzie się między innymi jedyny na świecie pitching komiksowy - To seria spotkań autorów wyselekcjonowanych spośród zgłoszeń projektów z międzynarodową komisją jurorów. Celem spotkań jest promocja najciekawszych artystów oraz publikacja zwycięskich prac - wyjaśniają organizatorzy.

Publiczność powinna zainteresować się licznymi wystawami, wykładami, pokazami filmów wykorzystujących estetykę komiksową, a także stoiskami handlowymi, które zajęte będą przez wystawców z Czech, Łotwy, Niemiec, Chorwacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Serbii, Słowenii, Bułgarii, Holandii, Ukrainy, Finlandii i Polski.

Gościny festiwalowi udzieliło wiele poznańskich instytucji. Miejsca festiwalowe to między innymi Centrum Kultury Zamek, Biblioteka Uniwersytecka UAM, Teatr Ósmego Dnia, Galeria Malingrad, Kino Muza, Kolektyw 1A, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro