Reklama
Reklama

Wilda: wybierają najlepiej odnowioną kamienicę

Łukasz

Rada Osiedla Wilda ogłosiła konkurs na najlepiej przeprowadzoną renowację kamienicy w tej poznańskiej dzielnicy. Do plebiscytu zgłoszono sześć budynków. Głosować można do 1 maja.

W konkursie na najlepiej przeprowadzoną renowację wildeckiej kamienicy mogły wziąć udział tylko te budynki, które zostały wybudowane przed 1945 rokiem i przeszły renowację w ciągu ostatnich pięciu lat. - Rada Osiedla postanowiła nagrodzić tych, którzy dbają o nasze wrażenia estetyczne na Wildzie i w ostatnich latach wyremontowali swoje kamienice - tłumaczy Dorota Bonk-Hammermeister z RO Wilda. - Dzięki nim przyjemniej się chodzi ulicami naszego osiedla.

Do plebiscytu zgłoszono sześć budynków. Każda znajduje się na innej ulicy. Ta przy Sikorskiego 1 powstała pod koniec XIX wieku i wybudowano ją w konstrukcji fachwerkowej. Budynek przy Przemysłowej 51 ukończono w 1910 roku. Wcześniej, bo w latach 1901-1902 zbudowano obiekt przy Krzyżowej 3.

Kamienica przy ulicy Kosińskiego 14.00 powstała w 1900 roku, a przy Kilińskiego 10 w 1903. Obiekt na ulicy 28 Czerwca 1956 nr 174 ukończono około 1900 roku.

- Nie oferujemy właścicielom kamienic wielkich nagród, bo niestety nie dysponujemy środkami na ten cel. Z naszej strony zapewniamy pamiątkową tablicę, którą właściciel będzie mógł powiesić na zwycięskim budynku - tłumaczy Bonk-Hammermeister.

Głosować można do 1 maja wysyłając mail do RO Wilda (szczegóły tutaj) lub odwiedzając Bibliotekę Raczyńskich przy ulicy Roboczej 4, gdzie ustawiono specjalną urnę. - Podobny konkurs, ale dla budynków z całego miasta organizuje stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Nasze wildeckie budynki przepadają tam jednak w przedbiegach. Stąd pomysł, by stworzyć nas własny, lokalny konkurs - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro