Reklama

Nadwarciańskie tereny: śmieci po turnieju paintballa

W weekend na nadwarciańskich terenach w okolicach mostu Królowej Jadwigi odbywały się zawody w ramach Narodowej Ligi Paintballa. Nad Wartą pozostało po nich sporo śmieci - w tym kolorowych kulek i kartonów.

W weekend 14-15 kwietnia nad Wartą, na terenie Towarzystwa Wioślarzy Tryton, odbyły się zawody paintballowe w ramach Narodowej Ligi Paintballa. Podczas zawodów mierzą się ze sobą najlepsi z najlepszych w kraju.

- Niestety po zawodach pozostał nad Wartą niezły syf. Tysiące kulek i walające się kartony - pisze Marta. - Szkoda, że wszystkie śmieci pozostają wciąż nad Wartą.

Organizatorzy imprezy zapewniają jednak, że stos kartonów i paintballowe kulki to właśnie ich dzieło. - To efekt naszego sprzątania po imprezie - tłumaczy Jerzy Wierzejski z Poznań City Paintball. - W ramach NLP udostępniliśmy nasz teren na rozgrywki i teraz go sprzątamy. Staramy się oddzielać poszczególne materiały, by następnie zastosować recykling - dodaje.

Wierzejski wyjaśnia, że jeszcze przed rozpoczęciem zawodów odbyło się tutaj ogromne sprzątanie. - Do rozgrywek używamy specjalnych konstrukcji wykonanych z materiałów podobnych do tych, z których robi się np. zamki dmuchane dla dzieci. Musieliśmy więc przeszukać teren. Okazało się, że znaleźliśmy nie tylko mnóstwo szkła, ale też metali i innych niebezpiecznych materiałów.

Teren ma być więc jeszcze bezpieczniejszy niż przed imprezą. - Jesteśmy w kontakcie z radnymi osiedlowymi ze Starego Miasta. Sami przeprowadzaliśmy akcję sprzątania naszego terenu nad Wartą. Niestety ubolewamy, że dochodzi tu do libacji alkoholowych i innych działaniach, po których my później musimy sprzątać. Na pewno jednak będziemy dbać o ten teren - kończy.

O sprzątaniu nad Wartą pisaliśmy m.in. tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro