Reklama
Reklama

Raczak kończy pracę dla Festiwalu Malta

Lech Raczak był dyrektorem artystycznym poznańskiego festiwalu od 1993 roku. W tym roku kończy współpracę, a symbolicznym zakończeniem będzie premiera nowej sztuki Raczaka w ostatnim dniu tegorocznego festiwalu.

Lech Raczak jest rodowitym Poznaniakiem, urodził się 1946 roku, a od 1964 roku związany był z Teatrem Ósmego Dnia. W 1993 roku został dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu. - Mam już tyle lat, że może mi nie starczyć czasu na realizacje moich zamierzeń, a chce zrobić 15 przedstawień i napisać kilka książek, dlatego dalej nie mogę tak intensywnie współpracować z Maltą - powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej w Poznaniu Lech Raczak.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 3 do 7 lipca. Poza finałowym przedstawieniem zaprezentowane zostaną trzy sztuki Raczaka: Marat/Sade, Dziady i Czas Terroru. Nieznany jest jeszcze tytuł nowego przedstawienia - Moja pierwsza prezentacja na Malcie to był spektakl Mięso, który zrobiłem razem z Teatrem Ósmego Dnia. Mięso to lekko nieświeże ciało, a moja następna sztuka ma być o lekko nieświeżej duchowości i trudno mi znaleźć odpowiedni tytuł - powiedział Raczak.

Najbliższa edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem Akcja Azjatycka. Twórcy zmierzą się z coraz silniejszą obecnością Azji we współczesnym świecie. Pojawią się artyści azjatyccy mieszkający w Europie oraz europejscy mieszkający w Azji. Jedną z głównych atrakcji będzie koncert kalifornijskiego zespołu Faith No More, a także światowa prapremiera opery Slow Man Nicholasa Lensa.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro