Reklama

Osiedla Lecha i Rusa: wieżowców nie będzie

fot. WTK Play
fot. WTK Play

W środę pisaliśmy o wyścigu z czasem związanym z uchwaleniem planu zagospodarowania dla terenów ratajskich osiedli Lecha i Rusa. Deweloperzy chcieli tu budować nowe wieżowce. Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli propozycję planu zaproponowaną przez Miejską Pracownię Urbanistyczną.

Tydzień temu poruszaliśmy temat przyszłości niezagospodarowanych terenów na dwóch ratajskich osiedlach - Rusa i Lecha. W przypadku pierwszego z nich miastu zależało przede wszystkim na zabezpieczeniu przyszłości terenu byłego domu nauczyciela przy ulicy Chartowo. - Deweloper planował wybudowanie tu dwóch bloków 11-piętrowego i 16-piętrowego. Mieszkańcom się to nie podoba przede wszystkim ze względu na brak miejsc parkingowych. Kolejne mieszkania to kolejne samochody. Później trzeba by jeździć po trawnikach - tłumaczył nam Wojciech Chudy z Rady Osiedla Chartowo.

Miejska Pracownia Urbanistyczna w planie zagospodarowania dla tego terenu uznała, że mogą się tutaj pojawić budynki usługowe z parkingiem mające maksymalnie 5 pięter.

Drugi teren - na osiedlu Lecha (pomiędzy ulicą Chartowo a pierwszą Deską) również miał zostać zabudowany budynkami mieszkalnymi. - Według planu zagospodarowania może tu powstać budynek usługowy o maksymalnie pięciu kondygnacjach. Na parterze mogłyby się znajdować punkty usługowe, a na kondygnacjach powyżej parking - wyjaśniał Łukasz Mikuła, przewodniczący komisji polityki przestrzennej.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni zgodnie przyjęli plan zagospodarowania dla tych terenów zaproponowany przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Nie powstaną więc tutaj nowe wieżowce, a ewentualnie niewielkie budynki usługowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro