Reklama

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" po raz ostatni

22 kwietnia w Teatrze Nowym po raz ostatni wystawiony zostanie spektakl "Zagraj to jeszcze raz, Sam" Woody'ego Allena w reżyserii Eugeniusza Korina. Przedstawienie po 16 latach na scenie przechodzi do historii.

Premiera spektaklu w reżyserii Eugeniusza Korina odbyła się 6 października 1995 roku. Gdy we wrześniu 2011 roku pisaliśmy, że "Zagraj to jeszcze raz, Sam" będzie wystawiany po raz 550 - był to poznański rekord.

- To absolutny rekord wśród poznańskich spektakli, nie tylko Teatru Nowego. To również okazja do ponownego spotkania się z Allanem Felixem - neurotycznym krytykiem filmowym, którego rozstanie z żoną rzuca w objęcia klasyki amerykańskiego romansu - filmu "Casablanca" - tłumaczyła wówczas Ewa Górczyńska z Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego.

Już 22 kwietnia, po raz ostatni w historii Teatru Nowego "Zagraj to jeszcze raz, Sam" zostanie wystawiony na scenie. - Po 16 latach żegnamy się z tym przedstawieniem. W niedzielę zostanie wystawione 557 raz - ostatni - mówi Górczyńska.

Reżyserem spektaklu jest Eugeniusz Korin, a występują w nim: gościnnie Grażyna Korin, a także Małgorzata Łodej-Stachowiak, Edyta Łukaszewska, Mirosław Kropielnicki, Mariusz Puchalski i Ildefons Stachowiak.

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia, o godzinie 20.15 na Scenie Nowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro