INEA i MUKS w finale MP U-18

Koszykarki INEI AZS Poznań i MUKS-u Poznań wywalczyły w miniony weekend awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski U-18.

Juniorki MUKS-u Poznań prowadzone przez Macieja Brodzińskiego o awans do finału walczyły w Katowicach z: UKS Bryza Kolbudy, MKS MOS Katowice i UKS Gimbasket 15 Białystok. Poznanianki wygrały wszystkie spotkania, a najlepiej punktowały Natalia Ciemniejewska i Patrycja Klatt.

MKS MOS Katowice - UKS Bryza Kolbudy 76:73

Natomiast juniorki INEA AZS Poznań awans do finału wywalczyły podczas turnieju w Gdyni. Poznanianki kolejne pokonały zawodniczki MKS Kusy Szczecin, GTK VBW Gdynia oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Do pierwszej piątki turnieju wybrano Kingę Woźniak oraz Weronikę Telengę, a MVP całego turnieju wybrano Darię Marciniak.

Wyniki spotkań INEI AZS Poznań w Gdyni:

INEA AZS Poznań - MKS KUSY Szczecin 76:53 (26:19 19:12 15:4 16:18)
INEA AZS: Marciniak 18, 12 zb, Woźniak 13, 9 as, Adamowicz 10, Telenga 9, 7zb, Ratajczak 8, 9 zb, Glinicka 6, Tudryn 4, Dźwilewska 4, Skoczylas 2, Janikowska 2, Saukens 0, Siwińska 0

GTK VBW Gdynia - INEA AZS Poznań 65:79 (23:24, 8:16, 13:18, 21:21)
INEA AZS: Marciniak 29, 12 zb, Telenga 17, 13 zb, Glinicka 8, Woźniak 6, 7 as, Adamowicz 5, Ratajczak 4, Tudryn 4, Janikowska 2

INEA AZS Poznań - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 73:47 (20:8, 14:10, 22:10, 17:19)
INEA AZS: Adamowicz 23, Marciniak 10, Woźniak 10, Ratajczak 8, Skoczylas 6, Siwińska 4, Saukens 4, Glinicka 2, Telenga 2, Dźwilewska 2, Janikowska 2, Tudryn 0

Wiadomo już, że turniej finałowy odbędzie się w dniach 9-13 maja 2012 roku. A w finale zobaczymy 8 najlepszych klubów w Polsce w kategorii U-18.