Reklama
Reklama

Wymiana książek w Starostwie Powiatowym

fot. Tomasz Woźniak

Już 23 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Światowego Dnia Książki. Do obchodów włączyło się również Starostwo Powiatowe, które organizuje akcję bookcrossingu.

Idea bookcrossingu narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo szybko rozpowszechniła się na całym świecie -Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu - definiuje bookcrossing Wikipedia.

W tym roku, przy okazji Światowego Dnia Książki do akcji przyłączyło się Starostwo Powiatowe. Od 12 do 27 kwietnia można przynosić do starostwa książki, które zalegają w domach, a nie są zniszczone. W dniu 23 kwietnia zebrane książki zostaną "uwolnione" na specjalnie przygotowanym stoisku w starostwie. Akcja potrwa do 27 kwietnia.

Na wszystkich, którzy postanowią oddać swoje książki czeka gadżet z logo Powiatu Poznańskiego - Niezależnie od ilości przyniesionych książek i wizyt związanych z akcją, na jednego darczyńcę będzie przypadał jeden gadżet z logo Powiatu Poznańskiego - informuje Justyna Siepietowska-Jarzyńska, pracownik działu promocji starostwa.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro