Reklama
Reklama

Poznański Rower Miejski: stacje już stoją!

fot. AZS AWF Poznań

Do pierwszej stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, którą ustawiono przed świętami na ulicy Półwiejskiej, dołączyły kolejne. System zacznie działać już w niedzielę.

Już w niedzielę, 15 kwietnia, w naszym mieście zacznie działać system Poznańskiego Roweru Miejskiego. - Zaczniemy działać w niedzielę na 100% - mówi Łukasz Wasiuta reprezentujący Nextbike Polska. - Mam informację, że wszystkie stacje zostały już zamontowane i trwają ostatnie prace związane z montażem poszczególnych elementów konstrukcji. Chodzi m.in. o akumulatory słoneczne.

Również od 15 kwietnia poznaniacy będą mieli możliwość zarejestrowania się w internetowym systemie PRM. Dzięki temu tysiąc pierwszych osób, które to zrobią, będą mogły korzystać z 60-minutowych przejażdżek rowerami za darmo aż do 1 maja. - Trwają ostatnie prace nad systemem internetowym i on też ruszy właśnie w niedzielę - zapewnia Wasiuta.

Sześć kolejnych stacji, po tej na ulicy Półwiejskiej, pojawiło się a Moście Teatralnym, Placu Wolności, Małych Garbarach, rondzie Śródka, rondzie Rataje oraz Dworcu Zachodnim. Samoobsługowe wypożyczalnie planowo mają być czynne od marca do końca listopada, jeśli jednak warunki pogodowe na to pozwolą - na takich rowerach pojeździmy dłużej.

Każde pierwsze 20 minut korzystania z rowerów będzie bezpłatne. Od 21 do 60 minut zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną godzinę - 4 złote. Firma nie przewiduje kaucji. Z założenia wypożyczonym rowerem mamy pokonywać przede wszystkim krótkie trasy po poznańskich ulicach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro