Reklama

Suchy Las ma ul. Kubicy, a Poznań Rondo Rycha

Nie tylko mieszkańcy Suchego Lasu mają ciekawe pomysły na nietypowe nazwy ulic w swoim mieście. W środę pisaliśmy, że powstała tam ulica Roberta Kubicy. Tymczasem w Poznaniu również mamy perełkę - na Umultowie powstało Rondo Rycha.

Informacja o ulicy R. Kubicy, która powstała w Suchym Lesie spotkała się w środę ze sporym zainteresowaniem czytelników. Jak się okazało, Urząd Gminy Suchy Las nie ma nic wspólnego z nietypową nazwą. To inwencja twórcza mieszkańców.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Na reakcję naszych czytelników nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w środę do naszej redakcji dotarło zdjęcie przedstawiające kolejną nietypową nazwę - tym razem z Poznania. - Na końcu ul. Wrotyczowej w Poznaniu jest Rondo Rycha, mało okazałe ale jest i z pewnością zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym w tym rejonie - pisze Stanisław Bartoszewski.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy miasto wie, że na Umultowie istnieje Rondo Rycha. Skontaktowaliśmy się z GEOPOZ-em. - Niestety, ale w systemie nie posiadamy takiego ronda - tłumaczy pracownik zajmujący się nazewnictwem ulic. - Gdy pojawiają się nowe nazwy, przeważnie są konsultowane z nami, a już na pewno znajdują się w naszym systemie. To pewnie żart mieszkańców okolicy - dodaje.

Czy nazwa powstała, by uhonorować twórcę tego ronda? Jest też inna opcja - w okolicy po prostu mieszka jakiś Ryszard. A może nazwa nawiązuje do innego znanego poznańskiego Ryszarda? Jak sądzicie?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro