Reklama
Reklama

ZTM: na Kórnickiej zniszczyli biletomat

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Roztrzaskany ekran biletomatu, zbita szyba w gablocie na przystanku - tak w środę wyglądał przystanek tramwajowy Kórnicka. Biletomat umieszczony na tym przystanku jest notorycznie niszczony przez wandali. Tymczasem jeszcze w tym miesiącu na poznańskich ulicach pojawi się pięć nowych takich maszyn.

Na przystanku tramwajowym Kórnicka do aktów wandalizmu dochodzi kilka razy w roku. - Niestety, ale ten przystanek, ze względu na to, że nie znajdują się przy nim kamery i znajduje się na uboczu, często jest niszczony przez wandali - mówi Michał Hajder z Zarządu Transportu Miejskiego. - Kilka razy w roku dochodzi tu do uszkodzenia biletomatu. Sprawcy prawdopodobnie chcą z niego wyciągnąć pieniądze - tłumaczy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Naprawa zniszczonego biletomatu potrwa co najmniej kilka dni. - W maszynie roztrzaskano ekran, trzeba go wymienić. A to tylko część prac, jakie muszą być wykonane po awarii systemu. Obecnie najbliższy biletomat znajduje się na rondzie Rataje.

Hajder przyznaje, że zgłoszeń o niszczeniu biletomatów w ostatnim czasie jest mniej. - Te znajdujące się w centrum miasta, a więc tam, gdzie pojawia się sporo ludzi, nie są niszczone. Zdarzają się awarie, ale akty wandalizmu odnotowujemy rzadko.

Jeszcze w tym miesiącu na poznańskich ulicach pojawi się pięć nowych maszyn do sprzedawania biletów. - Staną na Naramowicach, Dworcu Garbary, Rynkach Wildeckim i Jeżyckim, a także na Dworcu Starołęka. Powinny zostać uruchomione w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Trzeba je jeszcze wyposażyć w system itp. - kończy Hajder.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
31.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro