Reklama
Reklama

KontenerART rusza już 1 maja

KontenerART wpisał się na stałe w krajobraz Chwaliszewa. Tegoroczna edycja rozpocznie się wyjątkowo wcześnie, bo już 1 maja. Organizatorzy udostępnili harmonogram wydarzeń, które odbędą się w maju.

- Miejsce, gdzie można wypocząć, spotkać ludzi kultury, uczestniczyć w procesie twórczym, zdobyć nowe umiejętności podczas wielu warsztatów artystycznych, wziąć udział w niezwykłych koncertach i wystawach - piszą o KontenerART organizatorzy.

Tegoroczna impreza to według organizatorów blisko sześćdziesiąt warsztatów oraz około trzydziestu koncertów. Teren imprezy zostanie połączony z plażą miejską, która powstanie nad Wartą. Cały teren, którym będzie dysponował organizator to prawie 1000 metrów kwadratowych przestrzeni.

Otwarcie imprezy już 1 maja, a część koncertową rozpoczną goście ze Stanów Zjednoczonych tacy jak Qwazaar, Robust, Batsausce, związani z wytwórnią Galapagos4. W kolejnych dniach maja, zagra między innymi trójmiejska Apteka, a także wielu innych muzyków z Polski, Czech, Danii i Francji.

Na maj zaplanowano pierwsze warsztaty. W planach są między innymi warsztaty filmowe "Powidoki", warsztaty artystyczne dla seniorów, warsztaty rodzinnedla dzieci"Akcja cud". Organizatorzy zachęcają wszystkich poznaniaków do odwiedzin KontenerART. Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń, można znaleźć na profilu internetowym KontenerART w serwisie Facebook. Niebawem pojawi się też oficjalna strona KontenerART 2012.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro