Reklama
Reklama

Puszczykowo: zlikwidowano plantację konopi

fot. Adrianna R.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego we współpracy z policjantami z Zielonej Góry i Poznania zlikwidowali dwie plantacje marihuany, a także rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją narkotyków. Jedną z plantacji znaleziono w Puszczykowie.

W akcji udział brali bielscy oficerowie Centralnego Biura Śledczego, a także policjanci z Zielonej Góry i Poznania. Rozbito grupę przestępczą zajmującą się produkcją i wprowadzaniem do obrotu sporych ilości narkotyków.

W Zielonej Górze i Borowinie zatrzymano czterech członków grupy przestępczej w wieku 22-35 lat. Zabezpieczono 2 kilogramy marihuany, które miały trafić do sprzedaży. Zlikwidowano także plantację konopi indyjskich, na których rosło 100 krzewów. Wartość plantacji oszacowano na około 150 tysięcy złotych.

A to nie koniec. Dużo większą plantację - w skład której wchodziło 450 krzewów - zlikwidowano w Puszczykowie pod Poznaniem. Plantacja była ukryta w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w odpowiedni sprzęt i aparaturę.

Tylko w ciągu 4 miesięcy (jeden cykl hodowlany) przestępcy mogli tu wyprodukować marihuanę wartą milion złotych. Zatrzymano tu jedną osobę zajmującą się nielegalnym procederem.

Trzech zatrzymanych aresztowano na trzy miesiące, a dwóch pozostałych objęto dozorem policyjnym. Wszystkim postawiono zarzuty nielegalnej produkcji narkotyków i wprowadzenia ich do sprzedaży. Grozi im do kilku lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro