Reklama

Poznań: wciąż wypalają trawy

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od początku sezonu w Poznaniu doszło do kilkuset pożarów traw. Każdego dnia strażacy muszą interweniować, by ogień nie rozprzestrzenił się na budynki.

Do kolejnego przypadku wypalania traw w Poznaniu doszło we wtorek około godziny 16.00 na niezabudowanym terenie pomiędzy ulicami Marcelińską, Bułgarską i Jasną. - Dzieje się tak od wielu lat - pisze Krystyna. - Oczywiście przyjechali dzielni strażacy, co przy korkach nie było łatwe, ugasili, a po godzinie była powtórka, czyli dwa podpalenie w innym miejscu - dodaje. Zdaniem Krystyny za tymi podpaleniami stoi młodzież mieszkająca w okolicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Strażacy od początku "sezonu" na wypalanie traw interweniowali w Poznaniu setki razy. Jeszcze raz przypominamy - to nie tylko niebezpieczne, ale też nielegalne. - Dym powstający podczas wypalania jest szkodliwy i może być przyczyną zaczadzenia osób znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie - tłumaczył pod koniec marca mł.asp. Michał Kucierski, rzecznik poznańskiej straży pożarnej.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro