Reklama
Reklama

Druga rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 czasu polskiego na lotnisku w Smoleńsku rozbił się rządowy Tupolew Tu-154M. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński. W całej Polsce odbywają się uroczystości rocznicowe.

Obchody II rocznicy katastrofy smoleńskiej w Poznaniu rozpoczną się mszą świętą w kościele przy ulicy Krakowskiej o godzinie 16.00. To tylko jeden z punktów poznańskich obchodów. Na godzinę 17.00 zaplanowano marsz pamięci, który wyruszy spod Starego Browaru (przy ulicy Półwiejskiej), a zakończy się pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru, gdzie zaplanowano uroczystości rocznicowe. Organizatorem tych wydarzeń jest Poznański Klub Gazety Polskiej.

O godzinie 19.00 w farze artyści Teatru Wielkiego wystawią natomiast oratorium F. Nowowiejskiego "Znalezienie św. krzyża".

Od kilku dni wielu poznaniaków składa przy pomniku, w ogrodzie Centrum Kultury Zamek, kwiaty i znicze. Mieszkańcy zebrali się tam również o godz. 8.41, tej samej, o której dwa lata temu runął prezydencki samolot.

Uroczystości rocznicowe odbyły się już na rynku w Swarzędzu. Ich organizatorem był swarzędzki komitet PiS.

Nie 10, a 15 kwietnia, odbędzie się natomiast kolejny bieg organizowany przez Klub Biegających Patriotów. Rok temu uczestnicy biegu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej przebiegli dystans półmaratonu. W tym roku będą mogli pokonać cały maraton. Na mecie otrzymają zdjęcia prezydenckiej pary, która zginęła w katastrofie, podpisane przez ich córkę - Martę Kaczyńską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro