Reklama
Reklama

Rady osiedli przeciw sprzedaży Hipodromu Wola

Stowarzyszenie My-Poznaniacy poinformowało, że cztery rady osiedli wspólnie wystąpiły przeciw pomysłowi sprzedaży przez sejmik wojewódzki udziałów w spółce Hipodrom Wola.

- Pomysł zbulwersował mieszkańców Poznania, ale zwłaszcza najbliższych sąsiadów, z okolicznych osiedli. Stąd wspólna, konsekwentna akcja ich przedstawicieli - informuje stowarzyszenie My-Poznaniacy. Cztery rady osiedli, wspólnie opiekujące się Zachodnim Klinem Zieleni: Krzyżowniki-Smochowice, Sołacz, Strzeszyn i Wola przyjęły specjalną uchwałę, która została skierowana do Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

- Stale obserwowana presja na zabudowę tych terenów nakazuje zachowanie daleko posuniętej ostrożności w dysponowaniu państwowym i społecznym prawem własności. Uważamy, że tylko pozostawienie kontroli nad tym terenem w rękach podmiotu publicznego stanowi pełną gwarancję ochrony terenu Woli przed zabudową. Gwarantuje także utrzymanie otwartego i ogólnodostępnego charakteru terenu Hipodromu jako ważnego czynnika definiującego funkcje rekreacyjne i sportowe skierowane do szerokiego grona mieszkańców aglomeracji -
czytamy w uzasadnieniu uchwały czterech rad osiedlowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2011 roku dokonano wstępnej wyceny 44 hektarów ziemi między innymi z hipodromem Wola. Samorządowcy liczą, że województwo zyska minimalnie około 30 mln zł. Natomiast stowarzyszenie My-Poznaniacy ostrzega, że jest to pierwszy krok do intensywnej zabudowy wielorodzinnej w tej części miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro