Reklama
Reklama

Szamotuły: rozbito grupę przestępczą

fot. Marcin Bukowski

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach rozbili grupę, która trudniła się napadami na sklepy. W trakcie zatrzymania skonfiskowano między innymi broń i narkotyki.

Do pierwszego napadu na sklep doszło 13 lutego bieżącego roku. Napad miał miejsce w godzinach wieczornych na ulicy Sportowej w Szamotułach. Dwóch zamaskowanych sprawców sterroryzowało sprzedawczynię bronią, a następnie ukradło 950 zł. Do podobnego zdarzenia doszło trzy dni później w Kaźmierzu, tym razem łupem przestępców padło blisko 2000 zł.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Policjanci od początku łączyli te dwie sprawy. W toku prowadzonego śledztwa udało się wytypować czterech podejrzanych. Jeden z nich to 29 letni mieszkaniec Wronek, a pozostali w wieku od 21 do 24 lat są mieszkańcami gminy Pniewy. W trakcie przeszukań policjanci odkryli między innymi rewolwer, atrapę pistoletu Glock, a także około 20 g amfetaminy.

Aresztowani mężczyźni są prawdopodobnie sprawcami innych podobnych przestępstw. W chwili obecnej mężczyźni przebywają w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi im do dwunastu lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro