Kolejna porażka PBG Basket Poznań

Koszykarze PBG Basket Poznań w ostatnim meczu II rundy przed własną publicznością przegrali z AZS Koszalin 65:73 i nadal zajmują 12. miejsce w tabeli PLK.

Zespół z Koszalina prowadzony przez legendarnego trenera Andreja Urlepa znakomicie rozpoczął sobotnie spotkanie w hali AWF przy Drodze Dębińskiej. Po trzech minutach prowadził z PBG 10:2, a dzięki znakomitej grze J.J. Montgomeryego "Akademicy" wygrali pierwszą kwartę aż 30:13.

W kolejnych odsłonach PBG próbowało dogonić zespół gości, ale przed czwartą kwartą AZS nadal prowadził. Ponadto na początku decydującej odsłony Callistus Eziukwu wyprowadził zespół z Koszalina na prowadzenie 62:52 i pewne już było, że Wielkanoc w lepszych nastrojach spędzą koszykarze z Pomorza. Ostatecznie AZS Koszalin wygrał z PBG Basket 73:65.

- Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, zupełnie ograniczając ofensywę PBG Basketu. Udało się wypracować wysoką przewagę, która na koniec okazała się decydująca. Mieliśmy później słabszy fragment, gospodarze doszli nas na jeden punkt, jednak początek czwartej kwarty sprawił, że wygraliśmy - mówił po meczu trener AZS Koszalin, Andrej Urlep.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 65:73 (13:30, 21:13, 18:12, 13:18)

PBG Basket Poznań: Aleksander Lichodzijewski 23, Dorde Micic 12, Mateusz Bartosz 12, Jakub Parzeński 9, Żarko Comagic 9, Niksa Nikolic 0, Jakub Nowak 0, Fryderyk Szydłowski 0, Tomasz Smorawiński 0, Szymon Milczyński 0.

AZS Koszalin: Jeremy Montgomery 17, Grzegorz Surmacz 16, Callistus Eziukwu 11, Piotr Pamuła 10, Igor Milicic 8, George Reese 7, Kamil Łączyński 2, Rafał Bigus 2, Marcin Dutkiewicz 0, Mateusz Jarmakowicz 0.