Reklama
Reklama

Ostatni milion na Stadion Miejski

POSiR w najbliższym czasie przeznaczy jeszcze blisko milion złotych na przygotowanie Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej do EURO 2012. Obiekt wymaga czyszczenia membrany i kolejnej wymiany murawy.

POSiR mycie membrany, która z białego koloru zamieniła się w brudno-szary zlecił firmie Alpimax z Krakowa. Czyszczenie będzie kosztowało 250 tys. zł, a 10 alpinistów przez około 20 dni roboczych wyczyści 5,5 ha materiału.

- Jesteśmy już gotowi do podjęcia działań, ale na przeszkodzie stanęła pogoda. Jest po prostu za zimno. Czekamy na temperaturę powyżej 10 stopni Celsjusza. Wiatr akurat nie jest tutaj problemem, ale jeśli jego siła przekroczy 10 m/s, to zgodnie polskim prawem nie można wykonywać prac na wysokości - powiedział w rozmowie z PAP właściciel firmy Tomasz Krok.

Miasto czeka jeszcze ósma wymiana murawy, gdyż obecna płyta nie nadaje się do gry. Narzeka na jej stan trener Lecha Poznań Mariusz Rumak, a jeszcze gorsze zdanie na temat murawy ma szkoleniowiec Warty Poznań Jarosław Araszkiewicz. - Murawa boiska to kompromitacja. Zawodnicy mieli kłopoty z utrzymaniem się na niej - mówił po jednym z meczów ligowych Araszkiewicz.

Aktualnie trwają poszukiwania firmy, która wymieni murawę zgodnie z wytycznymi UEFA. Wymiana została zaplanowana na maj, aby trawa była idealnie gotowa na trzy mecze fazy grupowej EURO 2012. Pierwszy mecz w Poznaniu już 10 czerwca o godz. 20.45, a o punkty zmierzy się Irlandia z Chorwacją. 14 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się mecz Włochy - Chorwacja, a 18 czerwca o godz. 20.45 mecz Włochy - Irlandia. Możliwe, że wymiana murawy będzie kosztować nawet 600 tys. zł.

Przypomnijmy, że po EURO 2012 obiekt w całości przejmie operator, którym zostało konsorcjum Lecha Poznań i spółki Marcelin Management. Zarządca stadionu będzie ponosił wszystkie koszty związane z utrzymaniem piłkarskiej areny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro