Reklama
Reklama

Źle wykonane przejście przy Inflanckiej?

O drodze pieszo rowerowej przy Inflanckiej pisaliśmy miesiąc temu. W tej chwili droga jest wykańczana, ale jeden z czytelników zwraca uwagę na "nietypowe" wykonanie jednego z przejść dla pieszych.

Nasz czytelnik zainteresował się przejściem pomiędzy osiedlami Polan i Stare Żegrze - Droga pieszo rowerowa praktycznie już powstała, ale dziwi mnie i pewnie nie tylko mnie, dlaczego firma wykonawcza postanowiła zrobić krzywe przejście dla pieszych? Załączyłem zdjęcia opisywanego przejścia. Naprawdę dziwnie to wygląda. Ciekawe co było powodem, że tak to właśnie wygląda? - pisze Rafał, nasz czytelnik.

Pytanie to kierujemy do radnego Mariusza Wiśniewskiego, który był jednym z inicjatorów budowy tej ścieżki - Rzeczywiście wygląda to dość komicznie, natomiast próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie czytelnika. Wydaje mi się, że może to być związane z przesunięciem przejścia dla pieszych. Zaraz za tym przejściem jest zakręt w prawo, w osiedle Stare Żegrze. Może dlatego będzie ono przesunięte? Oczywiście przesłałem to zdjęcie do Zarządu Dróg Miejskich i oczekuję wyjaśnień. Jeśli jest to błąd to wykonawca, będzie musiał to poprawić - mówi Wiśniewski.

Przy okazji radny dodaje, że jeszcze w tym roku doświetlone zostaną przejścia dla pieszych w ciągu Inflanckiej - Rozmawiałem z ZDM i mam obietnicę, że te doświetlenia będą w tym roku wykonane - kończy Wiśniewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro