Reklama
Reklama

EURO 2012: mieszkańcy dostaną "wjazdówki"

fot. J. Wittchen
fot. J. Wittchen

Podczas zbliżającego się wielkimi krokami EURO 2012 w centrum miasta i w okolicach Stadionu Miejskiego zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pojazdów. "Warunki wjazdu" na określone ulice dostaną tylko mieszkańcy.

Już od 8 czerwca mieszkańców okolicy placu Wolności, na którym zlokalizowana zostanie Strefa Kibica, czekają spore utrudnienia. Do 1 lipca w rejonie placu występować będą ograniczenia w ruchu pojazdów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na ulicę Nowowiejskiego, plac Wolności, a także al. Marcinkowskiego samochody będą mogły wjechać wyłącznie w godzinach 6.00 - 12.00 i to wyłącznie, by dostarczyć towar do sklepów, restauracji i pubów. W godzinach od południa do 6 rano będzie tu obowiązywał bezwzględny zakaz poruszania się pojazdów. - Te ulice będą pełnić rolę "dróg życia" w Strefie Kibica - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich domów pod warunkiem posiadania "warunku wjazdu" wydanego przez ZDM.

Podobne utrudnienia, ale tylko w dni meczowe na EURO, czekają mieszkańców okolic Stadionu Miejskiego - 10 i 18 czerwca w godzinach 16.45-1.45 oraz 14 czerwca w godzinach 14.00-23.00. Wówczas bezwzględny zakaz wjazdu dla wszystkich pojazdów, a także dla rowerzystów i mieszkańców będzie obowiązywać na ulicach: Grunwaldzkiej (od Grochowskiej do Smoluchowskiego), Jawornickiej, Bułgarskiej (od Bukowskiej do Grunwaldzkiej), Jugosłowiańskiej, Taczanowskiego, Ściegiennego (od Grunwaldzkiej do Promienistej), Marcelińskiej (od Wałbrzyskiej do Rycerskiej), Strzegomskiej (od Staffa do Wałbrzyskiej), Wałbrzyskiej, Świerzawskiej oraz Ptasiej.

W pozostałych obszarach objętych ograniczeniami mieszkańcy będą mogli się poruszać samochodami na podstawie "warunku wjazdu".

Jak zdobyć taką wjazdówkę? Mieszkaniec, który chce ją otrzymać musi pobrać z Zarządu Dróg Miejskich specjalny wniosek. Taki dokument można uzyskać w siedzibie Zarząd Dróg Miejskich (ul. Wilczak 16 od 7.30 do 15.00) lub w punkcie informacyjnym operatora Strefy Kibica (al. Marcinkowskiego 11/24 w poniedziałki od 9.00 do 11.00 i w środy od 16.00 do 18.00). Wnioski będzie można składać od 16 kwietnia m.in. drogą mailową na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
59.04 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro