Reklama
Reklama

Plac Mickiewicza: kolejna makieta dla niewidomych

fot. Edyta Stec
fot. Edyta Stec

Taką makietę ma już poznański Stary Rynek, Stadion Miejski, a w planach jest kolejna, która znajdzie się na placu Mickiewicza. Przedstawiać będzie ten plac oraz jego najbliższą okolicę.

Za inwestycją stoi Rada Osiedla Stare Miasto, która przeznaczyła na realizację makiety 60000zł. W skład zespołu pracującego nad realizacją tego projektu wchodzą także przedstawiciele Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta, Stowarzyszenia na Rzecz Rehabilitacji Niewidomych i Słabowidzących oraz autor makiety, pan Roman Kosmala.

We wtorek odbyło się kolejne spotkanie zespołu - W chwili obecnej trwają prace nad ustaleniem dokładnego obszaru, jaki miałaby objąć makieta oraz tego, jakie budynki miałyby zostać odwzorowane. To bardzo trudna sprawa, bowiem teren jest rozległy i obfitujący w wiele atrakcyjnych budynków. A makieta ma swoje ograniczenia. Zdecydowaliśmy, że idealny jej rozmiar to 80x80 cm. Gdyby więc na makiecie znalazło się zbyt dużo budynków, byłyby one małe, a przez to niedokładne, co mijałoby się z przeznaczeniem modelu - informuje Jan Zujewicz, reprezentujący radę osiedla.

W chwili obecnej prace są na etapie koncepcyjnym, a termin realizacji to wiosna przyszłego roku - Marzy nam się, że w przyszłości zostaną wykonane kolejne makiety - collegium minus, collegium maius oraz opera, a do nich zostaną poprowadzone ścieżki dla niewidomych. To jednak na razie marzenie - kończy Zujewicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro