Reklama
Reklama

Swarzędz: śmiertelne potrącenie przez pociąg

O 9.30 na dzikim przejściu przez torowisko doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg relacji Warszawa-Berlin. 76-latek zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.35 w okolicach stacji Swarzędz. - Pociąg relacji Warszawa-Berlin potrącił pieszego w miejscu, w którym człowiek w ogóle nie powinien się znajdować - tłumaczy Łukasz Więcek z Zakładu Linii Kolejowych. - Niestety, ale było to potrącenie śmiertelne.

Na miejsce natychmiast wezwano służby. - Trwają czynności prokuratorsko-policyjne. Pasażerowie z pociągu, który uczestniczył w wypadku, mogli się przesiąść do innego składu jadącego w kierunku Poznania. Część z nich skorzystała z takiej możliwości. Ci, którzy jadą dalej niż do Poznania, pozostali w pociągu. Skład wyruszy w dalszą trasę, gdy wyrazi na to zgodę prokurator.

Ruch na trasie Poznań-Warszawa może się odbywać bez większych problemów. - Wyłączone z ruchu mamy tory 2 i 4 na stacji Swarzędz. Omijamy je i dzięki temu pociągi mogą tu normalnie kursować - wyjaśnia Więcek.

- Z naszych informacji wynika, że do wypadku doszło na dzikim przejściu przez tory - mówi Ewa Ochocka z Biura Prasowego Policji w Poznaniu. - Potrącony został 76-latek, który zginął na miejscu. Przyczyny zdarzenia badają policjanci znajdujący się na miejscu - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro