Reklama
Reklama

Trasa Katowicka: od 18.00 działają lampy

Mimo, że około godziny 18.00 jest jeszcze dosyć jasno, lampy uliczne przy Trasie Katowickiej już wtedy rozbłyskają światłem. - Przecież to marnotrawstwo pieniędzy - alarmuje czytelnik.

Jeszcze kilka tygodni temu około godziny 18.00 za oknami było szaro. Wówczas działające oświetlenie uliczne nie wzbudzało kontrowersji. Z dnia na dzień dzień robi się jednak coraz dłuższy, a co za tym idzie, lampy przy ulicach powinny zapalać się coraz później.

Od kilku dni wzdłuż Trasy Katowickiej oświetlenie włącza się już przed godziną 18.00. - Jest to zwykłe marnotrawstwo i wygląda na to, że w naszym mieście nie ma gospodarzy, bo sytuacja taka ma miejsce już od kilku dni - pisze Przemysław. - W dobie kryzysu i szukania wszędzie oszczędności, wyrzucanie pieniędzy w błoto w tak idiotyczny sposób jest co najmniej niezrozumiałe - dodaje.

O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy spółkę ENEOS, która ma pod swoją pieczą oświetlenie uliczne na terenie Poznania. - Sprawdziliśmy to i według naszych informacji lampy przy Trasie Katowickiej powinny się zapalać około godziny 19.40 - tłumaczy Elżbieta Darol, rzeczniczka ENEOS.

ENEOS nie prowadził w okolicy żadnych prac, które mogłyby wpłynąć na przestawienie się zegara uruchamiającego lampy. - Możliwe, że doszło tam do awarii. Jeszcze dziś zostanie to sprawdzone przez naszych pracowników. Niestety, nikt nam nie zgłosił, że lampy palą się tak wcześnie - dodaje.

Darol zachęca, by w przypadku niedziałającego oświetlenia ulicznego zgłaszać to Pogotowiu Oświetleniowemu. - Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 61 856 17 22 przez całą dobę - mówi. - Zawsze staramy się szybko reagować - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro