Reklama

Rusza sprzedaż mieszkań w Warzelni

Tak skwer wygląda obecnie
Tak skwer wygląda obecnie

Zabytkowy Browar Mycielskich stoi opuszczony na poznańskim Kobylepolu od wielu lat. Browar zostanie odrestaurowany, a obok powstanie osiedle Warzelnia. Dziś rusza sprzedaż mieszkań na nowym osiedlu.

Browar parowy w Kobylepolu został otwarty w 1872 roku, dzięki staraniom hr. Józefa Mycielskiego. W chwili otwarcia był to jeden z najnowocześniejszy browarów w kraju, a piwo w nim produkowane trafiało między innymi do Gdańska, Torunia, Wrocławia i Drezna. Browar wielokrotnie zmieniał właściciela, a produkcja piwa trwała w nim do 1976 roku. Później budynki browaru pełniły funkcje magazynowe i mieszkalne.

W tej chwili teren należy do poznańskiego dewelopera, firmy Nickel Development. Deweloper planuje wyraźny podział inwestycji na dwie części. W zabytkowych zabudowaniach zmieści się część komercyjno-rozrywkowa, a nieopodal powstanie osiedle mieszkaniowe.

- Najmniejsze mieszkania, dwupokojowe, będą miały 54 mkw., powierzchnia domów będzie zaczynać się od 146 mkw., największe lokale będą natomiast liczyły 205 mkw. Cały etap mieszkaniowy ma zostać zakończony w pierwszym kwartale 2014 r- informuje deweloper. Pomimo tego, że budowa jeszcze się nie rozpoczęła, już cieszy się dużym zainteresowaniem, a pierwsze lokale zostały już zarezerwowane. Mocną stroną tej inwestycji jest na pewno atrakcyjna lokalizacja, ale także atrakcyjna architektura, która nawiązuje do zabytkowej zabudowy.

- Wszystkie lokale są przestronne, a w wybranych domach jednorodzinnych oraz w apartamentach na ostatniej kondygnacji budynku wielorodzinnego zastosowano dodatkowo otwarte antresole, dzięki czemu powstały lokale z wysokimi na dwie kondygnacje salonami. Architekturę uzupełniają starannie dobrane materiały, takie jak cegła klinkierowa, stal czy aluminium - mówi przedstawiciel dewelopera. Warto wspomnieć, że za projekt całego kompleksu odpowiada Sławomir Rosolski, architekt nagrodzony za rewitalizację osiedla City Park nagrodą Jana Baptisty Quadro.

Zabytkowe zabudowania browaru zostaną odrestaurowane w drugim etapie. Część komercyjna powinna zostać otwarta w 2015 roku. Na tym terenie mają pojawić się usługi dostępne dla wszystkich mieszkańców Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro