Reklama
Reklama

Hetmańska: nocą wymienią słup trakcyjny

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczną się intensywne prace nad usuwaniem skutków wypadku, do którego doszło w piątek na ulicy Hetmańskiej. Samochód osobowy uderzył tam w słup trakcyjny. Musi się tu pojawić nowy słup, na który przewieszona zostanie sieć trakcyjna.

W piątek około godziny 9.00 na ulicy Hetmańskiej doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Peugeot wpadł w torowisko i uderzył w słup trakcyjny. Pasażer zginął na miejscu, a kierowca trafił do szpitala. Siła uderzenia była tak duża, że słup trakcyjny nadaje się do wymiany.

Taką decyzję podjęto już w piątek. Aby jednak nie wstrzymywać ruchu tramwajowego na ulicy, zdecydowano o zastosowaniu podpór, które umożliwią tramwajom poruszanie się po trasie. Przy uszkodzonym słupie wprowadzono jednak ograniczenie prędkości.

W piątek poczyniono pierwsze prace związane z zamontowaniem nowego słupa trakcyjnego przy torowisku. Wykonano wykop, a także przygotowano betonowe fundamenty pod słup. - Operacja stawiania słupa odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek - tłumaczy MPK Poznań. - W czasie kolejnych nocy, sieć trakcyjna będzie sukcesywnie przewieszana na nową konstrukcję. W ten sposób unikniemy konieczności wyłączania ruchu bimb w tym rejonie - dodaje.

Więcej o wypadku przeczytasz tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro