Reklama

Wypadek Nad Wierzbakiem: 4 lata więzienia

Sierpniowe zjazdy na linie | fot. Krzysztof Szczotka
Sierpniowe zjazdy na linie | fot. Krzysztof Szczotka

19-letni Marek C., który w listopadzie ubiegłego roku jadąc BMW stracił panowanie nad pojazdem i śmiertelnie potrącił dwóch pieszych na ulicy Nad Wierzbakiem, został w poniedziałek skazany za ten czyn. Ma cztery lata spędzić w więzieniu.

Do zdarzenia około godziny 7.00 rano w czwartek, 10 listopada, przy skrzyżowaniu ulicy Nad Wierzbakiem i al. Wielkopolskiej. 19-letni Marek C. prowadząc BMW, poruszał się przez skrzyżowanie z nadmierną prędkością. Auto wpadło w poślizg, uderzyło w Forda Fiestę oraz stojącego na chodniku Fiata Punto, a następnie śmiertelnie potrąciło dwie osoby - 27-latka oraz 50-latkę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Prokuratura w połowie marca skierowała akt oskarżenia przeciwko Markowi C. Według prokuratury oskarżony poruszał się z prędkością nie mniejszą niż 100 km/h i nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do skrzyżowania.

Mężczyzna przyznaje się do winy. Groziło mu do 8 lat pozbawiania wolności. Ostatecznie sąd wymierzył mu karę 4 lat pozbawienia wolności, a także 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo Marek C. musi zapłacić po 8 tysięcy złotych rodzinom, których bliscy zginęli w wypadku. 4 tysięcy złotych dostanie także pasażer, który jechał z C. w BMW. Skazany będzie mógł opuścić więzienie najwcześniej po odbyciu 3 lat kary.

Czy sądy wymierzają właściwe kary za spowodowanie wypadków samochodowych?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro