Akademia FC blisko półfinału

Futsaliści Akademii są na najlepszej drodze żeby wywalczyć awans do półfinałowej fazy play-offów. W niedzielę wieczorem po raz drugi pokonali Gwiazdę Ruda Śląska.

Niedzielne zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Goście zagrali o wiele lepiej niż wczoraj. Kibice zebrani w pniewskiej hali oglądali otwartą grę obu zespołów. W 7. minucie Carlos Calvo Diaz rozwiązał jak się później okazało spory worek z golami. Podopieczni trenera Rafała Krzyśki nie załamali się i szybko wyrównali.

- Po tym golu na chwilę w naszych szeregach pojawiła się nerwowość. Poprawiliśmy jednak grę i już do przerwy mogliśmy cieszyć się dwubramkowym prowadzeniem
- mówił Mateusz Mika. Szczególnej urody był gol na 3:1 - fantastyczną asystą popisał się Daniel Lebiedziński, który co do centymetra podał piłkę do Michała Wojciechowskiego. Reprezentant Polski potężnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza Gwiazdy.

Po zmianie stron Akademicy punktowali rywali nie pozostawiając im złudzeń na zwycięstwo. Stracone przez pniewian gole bardziej można zrzucić na niefrasobliwość w obronie niż zaradność rudzian w budowaniu akcji ofensywnych. - Cieszymy się, że wykorzystaliśmy atut własnego boiska i odnieśliśmy dwa pewne zwycięstwa - cieszył się opiekun AFC Klaudiusz Hirsch.

Teraz rywalizacja przeniesie się do Rudy Śląskiej - następne spotkanie zostało zaplanowane za trzy tygodnie.

Akademia FC Pniewy - Gwiazda Ruda Śląska 7:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Diaz (7.), 1:1 Jonczyk (12.), 2:1 Lebiedziński (18.), 3:1 Wojciechowski (19.), 4:1 Wojciechowski (27.), 4:2 Łeszyk (27. samobójcza), 5:2 Despotović (36.), 6:2 D.Pieczyński (38.), 6:3 Słonina (38.), 7:3 Lebiedziński (40.)

Akademia: Foltyn, Jankowski - Łeszyk, D.Pieczyński, Caceres, Hurtado, Diaz, Mika, Despotović, Solecki, Wojciechowski, Lebiedziński

Gwiazda: Krzyśka, Widuch - Hajnc, Piasecki, Siadul, Działach, Słonina, Zabłocki, Jonczyk, Hewlik, Martyn, Łuszczek