Niespodziewana porażka Warty

Warta Poznań niespodziewanie przegrała na Stadionie Miejskim z Sandecją Nowy Sącz 1:2. Bramkę dla zespołu Jarosława Araszkiewicza zdobył Michał Jakóbowski.

Sandecja opromieniona zwycięstwem nad Pogonią Szczecin przyjechała do Poznania potwierdzić swoją wysoką formę i już w pierwszej akcji meczu mogła wyjść na prowadzenie. Wojciech Trochim dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne Warty, ale jego próba wygląda na strzał. Piłka zmierzała w okienko bramki, ale dobrą interwencją popisał się Łukasz Radliński i goście mieli rzut rożny.

Podopieczni Jarosława Araszkiewicza odpowiedzieli na poczynania gości dwiema akcjami, z których jedna powinna się zakończyć zdobyciem bramki. Najpierw Piotr Giel otrzymał prostopadłe podanie od Alaina Ngamayamy, ale szybszy okazał się bramkarz Sandecji. Kilka minut później Mariusz Różalski znów zatrzymał gospodarzy. Obronił strzał Ngamayamy z kilku metrów i dobitkę Michała Jakóbowskiego.

Od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować goście, ale groźniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze Warty. Tuż przed końcem spotkania dwie szanse na zdobycie bramki miał Piotr Reiss, ale do szatni zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy nie dostarczył kibicom zbyt dużo emocji, gdyż grę piłkarzom utrudniała murawa poznańskiego stadionu. Jednak w 56. minucie niepilnowany Bartosz Wiśniewski strzałem przy słupku pokonał bezradnego Łukasza Radlińskiego. Warta wyrównała natychmiast po wznowieniu gry. Piotr Reiss idealnie podał do Michała Jakóbowskiego, który pokonał Mariusza Różalskiego. Dziesięć minut później bohaterem miejscowych mógł zostać Bartosz Bereszyński, ale trafił wprost w bramkarza.

Wynik spotkania w 72. minucie ustalił Bartosz Wiśniewski, który wykorzystał błąd obrońców i pokonał Radlińskiego. Kilka minut później Łukasz Jasiński ujrzał drugą żółtą kartę i musiał opuścić boisko, a Sandecja skutecznie broniła korzystnego wyniku i wygrała spotkanie.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:0)
Bramki: Michał Jakóbowski (58), Bartosz Wiśniewski (56 i 72)
Żółte kartki: Łukasz Jasiński - Lukas Janic
Czerwona kartka za drugą żółtą: Łukasz Jasiński (78).
Sędzia: Mirosław Górecki ( Katowice )
Widzów 1300

Warta: Łukasz Radliński - Grzegorz Bartczak, Krzysztof Sobieraj, Łukasz Jasiński, Rafał Kosznik - Michał Ciarkowski (46 Bartosz Bereszyński), Maciej Mysiak, Alain Ngamayama (55 Tomasz Foszmańczyk), Piotr Reiss, Michał Jakóbowski - Piotr Giel (71 Marcin Klatt).

Sandecja: Mariusz Różalski - Marcin Makuch, Ján Fröhlich, Tomasz Midzierski, Marcin Woźniak (87 Bartosz Szeliga) - Kamil Majkowski, Dariusz Gawęcki, Sebastian Szczepański, Wojciech Trochim (78 Lukáš Janič), Mateusz Niechciał - Bartosz Wiśniewski (82 Arkadiusz Aleksander).