PBG nadal przegrywa w II etapie

Koszykarze PBG Basket Poznań walczący o miejsca 7-14 przegrali we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 73:78 i nadal zajmują 12. miejsce w tabeli PLK.

Sobotni mecz pomiędzy PBG a Śląskiem był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. Śląsk rozpoczął ten fragment spotkania od celnych rzutów Aleksandara Mladenovića oraz Adama Wójcika i wyszedł na prowadzenie 64:62. Poznaniacy szybko zastopowali rywali po celnym rzucie za trzy Niksa Nikolića i był remis 67:67.

Jednak goście zaliczyli "run" i na blisko trzy minuty przed końcową syreną prowadzili 75:67. Poznaniacy odpowiedzieli trójką Djordje Micića, ale podopieczni Miodraga Rajkovića zagrali skutecznie w obronie i po nieudanych atakach PBG zdobywali punkty. Ostatecznie wygrali 78:73 i umocnili się na 7. miejsce w tabeli, a PBG nadal zajmuje 12. miejsce.

PBG Basket Poznań - Śląsk Wrocław 73:78 (25:25, 16:21, 21:13, 11:19)

PBG Basket Poznań: Jakub Nowak 20, Żarko Comagic 16, Niksa Nikolic 10, Dorde Micic 6, Aleksander Lichodzijewski 6, Tomasz Smorawiński 6, Jakub Parzeński 6, Mateusz Bartosz 3.

Śląsk Wrocław: Paul Graham 21, Aleksandar Mladenovic 20, Slavisa Bogavac 13, Paweł Buczak 7, Robert Skibniewski 6, Bartosz Bochno 6, Adam Wójcik 5, Bartosz Diduszko 0.