Reklama
Reklama

Nowa szkoła w Dąbrówce już we wrześniu

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Budowa nowej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce z oddziałem przedszkolnym przy ul. Malinowej wchodzi w ostatni etap, a 15 kwietnia ruszy rekrutacja.

Budowa nowej Szkoły Podstawowej w Dąbrówce ruszyła w marcu 2011 roku, a inwestycję Gminy Dopiewo realizuje Zakład Remontowo-Produkcyjny Budownictwa Popławski.Mający dwie kondygnacje budynek o łącznej powierzchnie 3700 metrów kwadratowych z sala gimnastyczną oraz pełnym zapleczem sanitarnym, kuchnią i stołówką oraz boiskami powstanie za blisko 18 mln zł.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Już 5 kwietnia zostanie wybrany dyrektor szkoły, a od 15 kwietnia rozpocznie się rekrutacja. Do czasu zakończenia prac budowlanych będzie prowadzona w Referacie ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Gminy przy ul. Konarzewskiej 12 w Dopiewie. Budynek pomieści 350 uczniów, a zatrudnienie znajdzie 25 nauczycieli oraz 10 osób zajmujących się administracją i obsługą obiektu.

W ramach kompleksu szkolnego zaprojektowano infrastrukturę rekreacyjno-sportową: boisko lekkoatletyczno-piłkarskie i boiska do gier. Teren ten będzie w całości ogrodzony i monitorowany. Projektanci pamiętali również o zieleni: drzewach, krzewach, skwerach i trawnikach, które zaprojektowali wokół całej szkoły. Projekt zakłada również wybudowanie placów, dziedzińców, dróg dojazdowych i parkingów, które pomieszczą 60 samochodów osobowych i 2 autobusy.

Szkoła będzie funkcjonować od 1 wrześnie 2012 roku z oddziałem przedszkolnym oraz klasami I-VI. Ilość oddziałów będzie uzależniona od ilości zgłoszonych dzieci. Zgodnie z treścią Uchwały nr XXIII/171/12 powstająca placówka oświatowa będzie szkołą obwodową dla miejscowości: Dąbrówka, Palędzie, Zakrzewo, Gołuski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro