Reklama
Reklama

Kajakiem z Kórnika do Poznania

Jeszcze przez 10 dni można zgłaszać swój udział w "I Kórnickim Spływie Kajakowym z FX-em", który odbędzie się w weekend 14-15 kwietnia. Trasa liczy ok. 37 km.

Trasa podzielona będzie na dwa odcinki. W sobotę, 14 kwietnia od rana organizatorzy wypłyną z Biernatek k. Kórnika. Start oficjalny planowany jest w Bninie, kajakarze popłyną przez Jezioro Kórnickie, Skrzynki Duże, Skrzynki Małe i dalej rzeką Głuszynką. Pod koniec pierwszego etapu najwytrwalsi będą musieli pokonać gęsto zatrzcinione tereny zarośniętego jeziora w Borówcu (nowicjusze będą mogli ominąć ten odcinek) by następnie malowniczo meandrującą rzeką Głuszynką dopłynąć w okolice Kamionek gdzie zlokalizowany będzie biwak (nocleg pod namiotami).

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Wieczorem organizatorzy zabawią uczestników nietypowymi konkurencjami integracyjnymi, a dzień zakończy się ogniskiem i wspólnymi śpiewami przy akompaniamencie gitary. Drugi dzień spływu to odcinek rzeką Głuszynką od Kamionek, a następnie rzeką Koplą do Czapur aż do ujścia do Warty, którą kajakarze spłyną do samego Poznania.

- Najczęściej przemieszczamy się na trasie Kórnik Poznań, samochodem, autobusem czy pociągiem, co bardziej aktywni pokonują tą trasę rowerem, jednak niewiele osób wie, że z Biernatek przez Kórnik do Poznania można dotrzeć kajakiem. Dzięki staraniom i działaniom Gminy Kórnik najbardziej niedostępne odcinki mają zostać oczyszczone przed spływem na tyle, żeby dało się przepłynąć kajakiem - mówi pomysłodawca i jednocześnie komandor spływu, Jakub Zygarłowski.

Udział w imprezie należy zgłosić do 10 kwietnia, a o przyjęciu na spływ decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona). Na imprezę można się wybrać własnym kajakiem i z własnym namiotem lub skorzystać z kajaków i miejsca w namiocie zapewnionych przez organizatorów. Wyżywienie we własnym zakresie. Spływ zabezpieczony będzie przez Instruktorów Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo oraz przez ratownika WOPR. Dzieci mogą wziąć udział w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych.

Informacje szczegółowe dotyczące spływu, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie imprezy fxpartnerzy.pl. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Kórnik, Urząd Miasta Poznania i FX partnerzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro