Reklama
Reklama

Aquanet: koniec prac przy ulicy Jana Pawła II

Poznańscy kierowcy przyzwyczajeni są do informacji o kolejnych utrudnieniach drogowych. Tym razem mamy dobre wiadomości, kończą się utrudnienia związane z budową nowego kolektora prawobrzeżnego oraz renowacją starego.

Już w sobotę do stanu sprzed budowy nowego kolektora wraca ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania Jana Pawła II z ulicami Baraniaka i Berdychowo. Ulica Berdychowo będzie przejezdna w obu kierunkach, a dojazd do skrzyżowania możliwy będzie po czterech pasach - Pozostały nam jeszcze roboty odtworzenia warstwy ścieralnej w samym Rondzie Śródka (po świętach, głównie w nocy) oraz odbudowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż Jana Pawła II - informuje Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowa Aquanetu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wcześniej udało się też zakończyć prace przy renowacji starego kolektora prawobrzeżnego - Prace udało się zakończyć tydzień wcześniej. Pozostało już tylko odtworzenie nawierzchni w rejonie robót, to jest w ulicy Jana Pawła II i Warszawskiej. Nastąpi to w najbliższy poniedziałek i wtorek i będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu, na dwóch skrajnych prawych pasach doprowadzający do Ronda Śródka: ul. Jana Pawła II na dojeździe do Ronda Śródka, i skręcie w prawo z JP II w ul. Warszawską. Od środy rano samochody będą tam jeździć bez utrudnień - kończy Wiśniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro