Reklama
Reklama

Google Street View "złapało" komendanta bez pasów

fot. Katarzyna Kul
fot. Katarzyna Kul

Zdjęcia w Google Street View od kilku dni wzbudzają spore zainteresowanie wśród poznaniaków i mieszkańców okolic. Dociekliwi internauci znaleźli na fotografiach komendanta Straży Gminnej z Dopiewa, który prowadził służbowy samochód... bez zapiętych pasów.

Zdjęcia komendanta przyłapanego na "gorącym uczynku" pojawiły się na forum portalu GminaDopiewo.pl. - Jeśli dobrze widzę to Panowie " stróże gminnego prawa" jeżdżą sobie bez pasów bezpieczeństwa, jeśli mnie oczy nie mylą to skandal - pisze na forum Van de man.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Trzeba mieć nie lada szczęście, żeby zostać złapanym na wykroczeniu drogowym akurat przez pojazd Google"a, który pewnie raz w historii Skórzewa przejechał w tej okolicy i akurat dojrzał panów strażników za kółkiem bez pasów - pisze do nas Adam, który poinformował nas o sprawie.

Jak się okazuje, Zbigniew Kowalczyk, komendant Straży Gminnej z Dopiewa bije się w pierś. - Jest mi potwornie wstyd i głupio - mówi. - Faktycznie, na zdjęciu uchwycono, że prowadzę samochód bez pasów. To niedopuszczalne. Możliwe, że interweniowaliśmy w okolicy i zamiast najpierw zapiąć pasy, ruszyłem, a pasy zapiąłem później - dodaje. - Ale na pewno nie będę się usprawiedliwiał. Fakt jest faktem. Stało się.

Komendant zapewnił nas, że jeszcze bardziej niż zwykle będzie pilnował zapinania przez siebie pasów bezpieczeństwa w samochodzie. - To oczywiste, że ze względów bezpieczeństwa konieczne jest jeżdżenie w zapiętych pasach. Dotyczy to wszystkich osób znajdujących się w pojeździe i trzeba tego bezwzględnie przestrzegać. Obiecuję, że w moim przypadku następnego razu bez pasów nie będzie!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro