Reklama
Reklama

Malarnia Teatru Polskiego nominowana do prestiżowej nagrody

Wyremontowana Malarnia Teatru Polskiego została nominowana w plebiscycie "Polska Architektura 2011". Może zdobyć nagrodę w kategorii "Nowe i Stare". Głosowanie trwa do końca kwietnia. Malarnia obecnie jest na pierwszym miejscu.

Malarnia, jako scena kameralna Teatru Polskiego, zaczęła działać w połowie lat 80-tych. Przed remontem sala miała jedynie 60 miejsc i nie miała klimatyzacji. Dodatkowym problemem był bardzo ograniczony dostęp do szatni i sanitariatów.

Przebudowa Malarni rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Otwarcie obiektu po modernizacji nastąpiło w listopadzie. Obiekt zyskał foyer z prawdziwego zdarzenia, a także większą przestrzeń dla widowni (teraz mieści się na niej 100 osób).

Remont kosztował 3 mln złotych. Projekt przygotowała Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego oraz Trabendo.

Inwestycja zyskała uznanie w oczach polskich i zagranicznych architektów. Malarnię nominowano w kategorii "Nowe i Stare" plebiscytu "Polska Architektura 2011". Obiekt ma szansę zdobyć nagrodę dla najciekawszej realizacji architektonicznej 2011 roku w swojej kategorii. Walczy m.in. z Muzeum AK w Krakowie, Soho Factory w Warszawie i Hotelem Puro we Wrocławiu. Głosować można do końca kwietnia tutaj (na dole strony). Malarnia jest obecnie na pierwszym miejscu!

To nie koniec dobrych informacji. Najpopularniejsza strona internetowa o architekturze na świecie - archdaily.com w tym tygodniu opublikowała tekst o modernizacji poznańskiej Malarni. Tekst możesz przeczytać tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro